Polski Italiano Deutsch Россию Française English Česky
Skip Navigation LinksÚvodní stránka > Hledání VH v ČR > Výsledky hledání

Výsledky hledání VH v ČR

Zadaná vyhledávací kritéria
Obec
Ohrobec
Středočeský, Černošice, Ohrobec, CZE2105-26398Pietní místo - deskaKovová deska na kamenném podstavci s napsanými jmény padlých občanů obce a nápisem "My za vlast život dali, vy dejte lásku a práci"
V roce 2010 postaven nový pomník.
Ferdinand Kallasch, Jiří DoležalDetail
Středočeský, Černošice, Ohrobec, CZE2105-57431Pietní místo - deskaPomník je umístěn nedaleko místa nalezení vraku sestřeleného letadla. Pomník se skládá ze 6 betonových desek. které jsou symbolikou hrobového místa. Zešikmený blok v horní třetině nese reliéf jeho podobizny a text "V těchto místech zahynul 16. dubna 1945 americký pilot, kapitán Carl R. Raymond. Čest jeho památce". Včetně QR kódu s odkazem na web stránky. Maketa jeho letadla Mustang P-51 je v měřítku 19:45, tedy roku pádu. Maketa letadla má velikost 0,57 x 0,51 m a je posazena na 2 m vysoké křivce, která znázorňuje střelu flaku.
16. 9. 2023 před polednem byl slavnostně odhalen pomník americkému letci, kapitánovi Carlu Raymondu Alfredovi, který ve věku 27 let zahynul v kabině svého stíhacího letounu P-51D Mustang, jenž byl při úroku na letiště v pražských Kbelích zasažen německým flakem a po nouzovém přistání v katastru obce explodoval. V úvodu ceremoniálu, jehož se vedle pozvaných hostí, zástupců Armády ČR, US Air Force, Velvyslanectví USA v České republice a Středočeského kraje zúčastnily v hojném počtu obyvatelé Ohrobce i okolních obcí promluvil starosta Otakar Janeba. Na závěr hlavní části aktu vystoupil s projevem Anthony„Cobra“ Eby, kapitán US Air Force. Amerického pilota doprovázel major Mitch „Forge“ Fossum, kolega ze 336. stíhací perutě „Rocketeers“ (Rakeťáci) 4. stíhací (operační) skupiny USAF sídlící na Seymour Johnson AFB v Goldsboro v Severní Karolíně, která je v současnosti vyzbrojena víceúčelovými stíhacími stroji F-15E Strike Eagle. A právě 336th FS byl sestřelený pilot C. R. Alfred příslušníkem v období druhé světové války. Zdroj: https://magnetpress.online/
Carl Raymond  AlfredDetail
Data pager
1
Položek na stranu:
PageSizeComboBox
select
  2 záznamů na 1 stranách